Edookit – nápověda

Vážení rodiče a žáci,
zde máte odkazy na nápovědu a pár tipů pro instalaci a nastavení Edookitu.
Edookit se nestahuje jako aplikace (přes Google Play, AppStore atp.).

PŘIHLAŠOVÁNÍ DO EDOOKITU
Pokud Vám stále nedorazily přihlašovací údaje, ujistěte se prosím, že jste již nahlásili správnou e-mailovou adresu prostřednictvím dotazníku žáka škole, zkontrolujte spamový koš atp. 

Od jara 2023 je k Edookitu zapotřebí přístup přes účet PLUS4U. Zobrazí se automaticky na přihlašovací stránce Edookitu. Instrukce pro vytvoření účtu, změnu hesla i obnovu zapomenutého hesla proveďte dle instrukcí, které dostanete prostřednictvím e-mailu, dále jsou dostupné na přihlašovací stránce a na stránce s nápovědou pro rodiče https://edookit.com/rodicovsky-portal

Samostatná nápověda pro registraci, vytvoření účtu ke stažení – Rodič_Žák – Registrace do Edookitu skrze pozvánku (v 1.0).

Do Edookitu naší školy se dostanete pod tímto odkazem (nebo klikem na logo v pravém horním rohu stránek) – https://zshradistko.edookit.net/user/login
Do Edookitu se můžete přihlásit z jakéhokoli webového prohlížeče nebo si můžete instalovat zástupce aplikace na plochu mobilu či počítače.

INSTALACE
Instalace probíhá pro většinu mobilních telefonů i PC obdobně. Vždy instalujte tam, kde víte, že Váš přístup je patřičně zabezpečen (kupř. aby dítě nemohlo zneužít rodičovský Edookit atp.).
Instalace-mobilni-aplikace-od-201909-1

ZMĚNA HESLA a ZAPOMENUTÉ HESLO
Každý rodič má kontrolu nad účtem svého dítěte. Účty jsou samostatné a není proto dobře dávat komukoli své přihlašovací údaje.
Každý rodič i žák mají automaticky účet aktivní.
Rodič může vždy nastavit svému dítěti přihlašovací údaje a měnit mu ze svého rodičovského účtu heslo!

Od jara 2023 je k Edookitu zapotřebí přístup přes účet PLUS4U. Zobrazí se automaticky na přihlašovací stránce Edookitu. Instrukce pro změnu hesla i obnovu zapomenutého hesla proveďte dle instrukcí, které jsou dostupné na přihlašovací stránce nebo na stránce s nápovědou pro rodiče https://edookit.com/rodicovsky-portal.

NOTIFIKACE – UPOZORNĚNÍ NA E-MAIL
Nejlepším způsobem je pravidelná kontrola Edookitu /podobně jako u klasické žákovské/. Za nás doporučujeme mít upozornění spíše vypnutá.
Rodič i žák si však mohou ve svém účtu nastavit, na co všechno jim má upozornění do e-mailu přijít (zprávy, úkoly, známky).
E-mailove-notifikace-rodice
Učitel má možnost při zasílání důležité zprávy nechat rodičům zaslat upozornění e-mailem, i přestože má rodič notifikace vypnuté.

DALŠÍ POZNÁMKY – JAK JDE ČAS
Jak Edookit používáme, někdy nás něco napadne. Některé manuály jsou již starší, některé měníme.
Hlavní nápovědu k Edookitu dělá on sám
– Představení Edookitu pro rodiče –  https://youtu.be/MUpx1bkeyRI
– Průvodce rodičovským portálem – https://edookit.com/rodicovsky-portal

My potom někdy přidáme své 
Viz výše i níže 🙂
Přehled učiva Tydenni-ucivo-v-Edookitu
První zkušenosti Edookit – komplet dopis (1)

V případě, že nic nezabere, obraťte se na paní učitelku třídní (osobně, e-mailem)

nebo pište rovnou na adresu edookit@zshradistko.cz

Děkujeme za pochopení.